Karta charakterystyki – główne informacje

Jednym z głównych dokumentów, jakie przygotowują dla zleceniodawców pracownicy z przedsiębiorstwa eDC jest karta charakterystyki. Główne wiadomości na jej temat można znaleźć na jej witrynie www. SDS to spory dokument, jaki składa się aż z XVI działów, jakiej główne wyznaczniki wskazane są w dyrektywach unijnych UE 2020/878.

Można w tym rozporządzeniu obeznać się z tym, jaki ma mieć format każda karta charakterystyki po 1 stycznia 2021 roku. We wcześniejszych latach dokument taki był określany jako MSDS. Karta charakterystyki obejmuje informacje o bezpiecznym obchodzeniu się, magazynowaniu oraz transporcie substancji i mieszanin zaliczanych do niebezpiecznych. Użytkownicy, którzy się z nią zapoznają, doinformują się również jakie niebezpieczeństwa może stworzyć wyznaczony wyrób.

Dokument wymagany jest dla mieszanin i substancji niebezpiecznych oraz zgodnie z artykułem 31 rozporządzenia REACH. O tym, jakie są to dokładnie substancje specjaliści informują osoby, które kierują się do przedsiębiorstwa. Tym samym, przedsiębiorcy nabiorą pewności, że w ich wypadku przygotowanie takiego dokumentu jest obowiązkowe. We wskazanej firmie opracowane są również inne dokumenty, takie jak: karty SDS/MSDS, etykiety CLP, dokumenty transportowe ADR oraz dokumenty transportowe DGD/DGN/IMO. Można korzystać również z opcji sprawdzania dotychczasowych dokumentów i nanoszenia ewentualnych poprawek. Warto skorzystać z tej rzetelnej pomocy, ponieważ specjaliści, którzy mają stosowną wiedzę i do własnej pracy podchodzą z zamiłowaniem.

Systematycznie będą sprawdzać, co dzieje się na rynku i z tego względu można oczekiwać, że udzielają pomocy na wysokim poziomie. Doświadczony team ekspertów uzupełnia się wzajemnie przy trudniejszych zleceniach. Specjaliści realnie sprawdzają czas, jaki będzie im potrzebny do realizowania konkretnego zlecenia. Reguły każdej współpracy ustalane są na podstawie indywidualnych przesłanek i to jest następna motywacja, aby zgłosić się do specjalistów z takiego biura.

Rekomendowane teksty