Profil chorych, którzy zgłaszają się do ortopedów w ośrodku Sports Medic

Kompetencje zawodowe ortopedów którzy przyjmują w Sports Medic powoduje, że placówka ta jest z chęcią wybierana przez pacjentów mających kłopoty z usprawnieniem ruchu. Ortopedia Wrocław w tym miejscu zrealizowana jest również z wzięciem pod uwagę traumatologii. Obejmuje operacyjne leczenie stawów, kości i więzadeł. Specjaliści traumatolodzy w kontakcie z pacjentami sugerują się innowacyjnymi sposobami terapii kontuzji i chorób. Ich spora wiedza oraz lata praktyki pozwalają na dostosowanie terapii zawsze pod kątem konkretnych pacjentów.

Zabiegi chirurgiczne dotyczą zwykle: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy. Schorzenia w takiej placówce poddawane leczeniu są także z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej, głównie w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych a także kontuzje mięśni. W placówce mają także miejsce badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz z wykonaniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.

Zabiegi ortopedyczne zaliczają się do skomplikowanych zabiegów, ze względu na to, że aparat kostno – stawowy jest złożony. We wskazanej placówce pacjenci nie muszą się natomiast niczego obawiać, ponieważ pracują w tym obiekcie eksperci, jacy świetnie radzą sobie z ich wypadkiem medycznym.

Doświadczona kadra ma do dyspozycji innowacyjny sprzęt i realizuje zabiegi uwzględniając doniesienia z dziedziny ortopedii oraz traumatologii. Specjaliści, którzy pracują w takim miejscu specjalizują się też w urazach osób uprawiających sport i osób, które prowadzą aktywny tryb życia. W pierwszej kolejności odbywa się diagnoza i leczenie schorzeń układu ruchu. Dotyczą one: stawów, mięśni i kości. Wykwalifikowani specjaliści ortopedii zajmują się korygowaniem wad postawy, leczeniem wad rozwojowych narządu ruchu i przywróceniem go do maksymalnej sprawności. Przyjmowane są dzieci oraz dorośli. W klinice zastosowane są nowoczesne metody leczenia i pacjenci mogą spodziewać się efektami leczenia.

Rekomendowane teksty